fbpx
kursiniai darbai

Vos tik pradėję studijas studentai sužinos visų pagrindinių darbų atlikimo grafikus. Kada bus rašomi referatai įgūdžių tobulinimui, kada bus rašomas svarbesnis kursinis darbas ir kada teks paplušėti ir pasistengti su bakalauro darbu. Viena iš svarbesnių darbų bus kursinis, kuris yra tarsi įvadas į patį bakalauro darbą. Todėl galima teigti, kad gerai suplanuotas ir parašytas kursinis darbas yra pusė bakalauro darbo. Tiesa, tai teks dar pasiderinti su darbo vadovu, bet geri darbai niekada nėra nuvertinami.

Norint gerai studijuoti ir kokybiškai atlikti rašto darbus, studentams yra privalu tinkamai planuoti darbą. Turėtumėte suprasti, kad neturėdami tam tikro darbų grafiko galite pasimesti. Bėgsite ten, pakeisite nuomonę bėgsite kitur, o tai gali išvesti iš pusiausvyros ir pakenkti atliekamų darbų kokybei. Planuojamas darbo laikas tai dar viena kompetencija, kurią gausite įsisavinti vos tik pradėję studijas. Suprantama, kad ne visi studentai gali žinoti nuo ko pradėti, bet nusiminti neverta, nes pasidomėję jie atras daug įvairių būdų kaip tai padaryti. Tik išmokę planuoti bei valdyti savo laiką paruošite tinkamą ir aukšto įvertinimo vertą kursinį darbą, kurį apginsite puikiai.

Kursinio darbo rašymas užduodamas studijų pusiaukelėje, tai yra, kai studijų laikotarpis pasiekia vidurį. Kursinis darbas yra tam tikras žinių ir gebėjimų patikrinimas, kurios buvo suteikiamos studentams iki to. Kaip jau minėjome, referatai yra nedidelės apimties darbeliai, kurių pagalba studentai pratinasi ir mokosi atlikti kur kas didesnius rašto darbus, tai kursinis darbas ir žinoma pagrindinis – bakalauras. Bet darbų eiliškumo nesupainiosi. Jei kelis metus rašėte tik referatus, tai po jų seka kursiniai darbai. Kiekvienam studentui privaloma bus parašyti po 1 kursinį darbą, ne daugiau. Jei šio darbo metu susikirsite ir kursinis nebus priimtas kaip užbaigtas darbas tikėtina, kad turėsite skolą ir nebūsite prileisti ir prie pagrindinio, bakalauro darbo rašymo.

Norint parašyti gerą kursinį darbą ir sėkmingai jį apginti privalu pasidomėti, kokias klaidas yra darę ankstesnių laidų studentai. Tai galėtų papasakoti Jūsų pažįstami, draugai ar broliai, sesės. Užbaigę studijas daugelis atsipalaiduoja, todėl ne sudėtingai galės patarti ir įvardinti bent kelias pagrindines klaidas. Bet jei neturite pagalbininkų su patirti, jums būtų naudinga pasiprašyti į jau organizuotus darbų gynimus. Tereikia darbo vadovo paklausti apie galimybes sudalyvauti kokiame nors gynimų procese, kad galėtumėte arčiau susipažinti su pačiu gynimo įgyvendinimo procesu. Tikėtina, kad toks prašymas nėra pats sudėtingiausias ir neįgyvendinamas, o gauta patirtis Jums tikrai padės išvengti kai kurių neapgalvotų klaidų kursinio darbo gynimo metu.

Pradėję rašyti kursinį darbą, nepamirškite pagrindinės taisyklės – konsultacijos su priskirtu darbo vadovu. Suprantama, kad kilti klausimų ir gan daug turėtų kiekvienam studentui. Todėl jei neklausite, neturėsite ir atsakymų, kad gali kelti tam tikras problemas artėjant kursinio darbo pristatymo laikui. Pats kursinio darbo pristatymas yra žodžiu, todėl bandyti pasitreniruoti sakankt kalbą yra naudinga. Tokios treniruotės leis kursinį pristatyti be trikdžių, pauzių bei užsikirtimų. Tai naudinga gerų rezultatų siekiantiems studentams.

Greičiausiai, kad studijuoti pradėję studentai iš dėstytojų laukia daug svarbios informacijos. Atsakydami tuo pačiu, dėstytojai taip pat tikisi iš studentų sulaukti darbų, kuriuose yra pateikiama ne abstrakti, bet svarbiausia informacija. Todėl rašantieji kursinį darbą turėtų atminti, kad jame turėtų atsispindėti tik patys pagrindiniai klausimai ir žinoma – pateikiama informacija. O kur rasti pagrindinę informaciją, patrati gali darbo vadovas, bet pačių iniciatyva taip pat nepamaišytų, juk ir Jūs tobulinate savo įgūdžius. Tad, svarbios informacijos surinkimas ir pateikiamas darbe, taip pat yra vienas iš įgūdžių. Naudinga atminti, kad prieš darbo rašymą visiems studentams bus pateikta pilna informacija apie informacinių šaltinių paiešką. Bus paminėti ir tie, kurie negali būti priskiriami prie šaltinių. Sekdami savo studijuojamos švietimo įstaigos programos bei reikalavimų rašant kursinį darbą, savo kursinį parašysite aukščiam įvertinimui – puikiai.

Grįžtant prie kursinio darbo gynimo, naudinga žinoti, kad nenaudinga atvykti į pristatymą tiksliu laiku. Patirties turintys norėtų patarti, kad į kursinio darbo gynimą studentai atvyktų ankščiau. Tokiu būdu jie galės atnaujinti pristatymo informaciją, pasikartoti sakomą kalbą ir žinoma, apsiprasti su pačia aplinka. Įrašyti darbą į USB laikmeną yra „linkę pradingti“ ir kas svarbiausia, būtent pristatymo dienomis studentai apie tai sužino ir lieka nesmagiai nustebę. Todėl šitokios „staigmenos“ galima išvengti, jei atvykusieji ankščiau pasitikrins ne tik sakomą kalbą, kuri turės tilpti į tam tikrą laiko limitą, bet lengvai galės pasitikrinti ir vaizdinės medžiagos būvimą laikmenoje. Informacinę laikmeną studentai privalo atsinešti į pristatymą ir pristatymo metu prijungti prie auditorijoje esančio kompiuterio.

Suprantama, kad ginant darbą bus pateikiami keli klausimai, kurie susiję su Jūsų esama tema, todėl naudinga būtų juos numatyti iš anksto ir bandyti pasiruošti jų atsakymams.

Norėdami užsisakyti darbą, spauskite čia.