fbpx
diplominis darbas

Jei esate studentas, diplomimio darbo rašymo išvengti nepavyks, nebent nutrauktumėte studijų sutartį abiejų šalių susitarimu. Šis darbas bus privalomas kiekvienam, kuris nori sėkmingai pabaigti pradėtas studijas. Suprantama, kad be pateiktos informacijos studentams šių darbų atlikimo procesas neprasideda. Studijų laikotarpiu, nuo pradžios iki diplominio darbo rašymo pradžios, dėstytojai studentams pateikia įvairios informacijos dėl rašto darbo metodinių nurodymų bei grafiko. Žinoma, tik žinių, kurios bus perteiktos paskaitų ir kitų darbų rašymo metu nepakaks. Diplominio darbo rašymui bus privaloma atlikti tam tikrus veiksmus, gauti informacijos, panaudoti ją ir paskaičiuoti siekto tikslo rezultatus. Todėl yra begalės patarimų, kurių pagalba galima susiplanuoti ir kokybiškai bei geram įvertinimui parašyti diplominį darbą.

Svarbu atminti daugelio dėstytojų patarimus, kad rašyti diplominį darbą yra patariama ne darbo pridavimo pabaigoje, bet nuosekliai, nuo pat pradžių. Jei liksite paskutinis studentas tai reikš, kad pasirinkti temos diplominiam darbui nepavyks. Teks imti tokią kuri likusi ir tai gali reikšti, jog rašyti diplominį darbą gali tekti pačia nepatogiausia ir nepriimtina tematika. Suprantama, kad viso šito išvengti, dar po temų paskelbimo rekomenduojama kreiptis į darbo vadovą ar vadovę dėl pasirinktos temos, kad pasiimtiną pažymėtų kaip Jūsų rašomą. Tikėtina, kad patinkanti tema leis lengviau orientuotis informacijos šaltinių pasirinkime bei jų panaudojime darbe.  Tik nereikėtų pamiršti, kad darbo temos pasirinkimas nėra paskutinis veiksmas kurį privalėsite atlikti. Tad, tikėtis darbo užbaigimo prie jo neprisėdus būtų naivu. Nors, temų pasirinkimą, kai kurie studentai vadina puse darbo, savaime jis nepasirašys ir neapsigins.

Jūsų studijuojama švietimo įstaiga turi paruošusi Jums ir metodinius nurodymus darbams. Todėl susipažinti su jo reikalavimais naudinga kiekvienam studentui ir iš anksto žinoti, koks ilgas darbų kelias jo laukia. Pasirinkus patinkančią ar priimtiną temą diplominiam darbui, naudinga „susidėlioti“ ir darbo įgyvendinimo struktūrą, kuria remiantis, žingsnis po žingsnio galėsite įgyvendinti savo planus. Spėliojantiems ar bandantiems suprasti, kas yra ta darbo įgyvendinimo struktūra patikslinsime, tai darbo rašymo eigos seka, darbo apimties sprendimai ir įvairūs respondentų apklausos variantai. Jei tikitės sužinoti bent pirmojo žingnio pasiūlymą, jis yra labai paprastas. Susitikite su savo darbo vadovu ir aptarkite savo darbą. Suprantama, kad vizitui pas darbo vadovą naudinga pasiruošti. Pasidomėkite savo pasirinktos temos aktualumu, pabandykite pasibraižyti darbo planą. Tai leis produktyviau padiskutuoti su darbo vadovu, gauti daugiau aiškumų bei patarimų. O susitarę dėl lankymo grafiko galėsite lengviau susiplanuoti ir patį darbo rašymo laiką.

Suprantama, kad studentams gan sunku suvokti visą diplominio darbo rašymo eigą, bet jo parašyti neprivalote per naktį. Nebent šito sieksite atidėliodami darbų procesą. Todėl naudinga žinoti, kad prieš eidami pas darbo vadovą pirmojo vizito, bus naudinga pasiruošti ir informacinių šaltinių sąrašą. Informacijos iš jų kol kas imti panaudojimui nereikia, nes gali būti, kad Jūsų pasirinkimas skirsis nuo darbo vadovo rekomenduojamų, todėl pasiruoškite tik pirminę informaciją iš kokių šaltinių ketinate naudoti informaciją bei palyginimus. Studentams svarbu atkreipti dėmesį ir į metodinius nurodymus įstaigos kurioje studijuojate. Kiekviena įstaiga turi savo nurodymus bei reikalavimus, todėl renkantis informacijos šaltinius žinoti kokių leidybos metų informacija yra rekomenduojama naudotis. Gali būti taip, kad Jūsų pasirinktas šaltinis neatitiks reikalavimų, nes bus per senas. Kaip matote, viskas yra tarpusavyje susiję, todėl neklausydami dėstytojų ir jų patarimų galite prarasti gan svarbią informaciją dėl diplominio darbo rašymo.

Viena iš rekomendacijų studentams, kurie planuoja patys rašyti diplominį darbą yra ta, kad naudinga skaityti įvairius straipsnius, kurie yra patariamojo ir informacinio pobūdžio. Tokių straipsnių dėka galima išvengti labai daug niuansų bei klaidų, kurias daro kiekvienas studentas, kuris nėra surinkęs pakankamą informacijos kiekį dėl darbo rašymo, jo planavimo ir gynimo. Tai, suprantama, kad informacijos yra labai daug, bet naktinio darbo Jūsų niekas neįpareigojo. Diplominis darbas rašomas apie pusmetį, todėl pasiruošimui, informacijos susirinkimui skiriama pakankamai daug laiko.

Diplominio darbo baigiamoji dalis yra tyrimas, kuris kitaip yra dar vadinamas praktine dalimi. Po su darbo vadovu suderintos teorinės dalies ir patvirtinimu, kad ji yra parašyta tinkamai, kitas etapas, kuris laukia studentų ir yra tiriamoji darbo dalis. Galima sakyti, kad tai yra paskutinė iš pagrindinių darbų dalis, jei neprivaloma nupiešti paveikslo ar nubraižyti privalomo projekto. Šios dalies įgyvendinimui taip pat naudinga intensyvi konsultacija su darbo vadovu, kad atlikdami tyrimą panaudotmėte visus galimus variantus.

Kokybiška diplominio prezentacija gali pridėti arba atimti tam tikrą kiekį balų, kurie bendrai sumuojantis bus išvesti priklausomai nuo to, kaip Jums sekėsi. Gražios ir tinkamai sudėliotos skaidrės dar nėra pilnavertė darbo prezentacija. Labai svarbi informacija, kurią privaloma koncentruoti paimant iš darbo aktualumą ir perteikiant mintį skaidrėse. Bet net ir šis atliktas darbas nėra pilna prezentacija. Savo darbą privalėsite reprezentuoti ir komisijai, todėl raiškus ir aiškus jo skaitymas turėtų būti galutinis darbų sąraše ir užbaigiamasis. Tik intensycių treniruočių metu lengvai sugebėsite savo diplominį darbą pristatyti komisai per tą laiko tarpą, kuris yra numatytas metodiniuose nurodymuose. O glaudus bendradarbiavimas su darbo vadovu padės pasiekti aukščiausio įvertinimo.

Užsisakyti darbą galite paspaudę čia.