fbpx
magistras

Galite paklausti savo tėvų ir jie patvirtins, kad kadaise, baigusiems bakalauro ir studijavusiems bei gavusiems magistro laipsnį darbuotojams darbdaviai mokėdavo padidintą atlyginimą. Šiuolaikiška darbo rinka ne daug kuo skiriasi nuo ankstesnės, bet norint gauti didesnį uždarbį, turėti tik popierėlį, tai yra pažymėjimą apie gautą magistro laipsnį, nepakanka.

Nors galutinį sprendimą priima studijuoti magistro laipsnio studijose nusprendę, vis gi naudinga rimtai pagalvoti apie būsimą magistranto specializaciją bei studijų kryptį. Neretai pasitaiko atvejų, kad magistro studijos yra pasirenakamos spontaniškai, nes darbuotojui yra darbdavio netiesiogiai užsiminta, kad jis privalo turėti aukštesnio nei bakalauras studijų laipsnį. Todėl dažnai būna taip, kad stojama į magistro studijas tik dėl pažymėjimo. Bet studijuosite ne dėl darbdavio, pagrindinis tikslas yra Jūsų žinių praplėtimas bei turimų įgūdžių tobulinimas bei naujų įtvirtinimas. Darbo vietos gali keistis, bet Jūsų turimos žinios visada bus teigiamai vertinamos, jei spręsite, kurį darbo kelią rinktis naudingiau. Nors karjeros siekimas nėra lengvas, didesni profesiniai įgūdžiai leis šito siekti ženkliai lengviau. Todėl prieš pasirinkdami studijų programą, kuri yra siūloma magistro laipsniui, būtinai pabandykite žvelgti plačiau, kad įgytas aukštesnės pakopos studijų laipsnis Jums galėtų pasitarnauti ir ateityje.

Magistras arčiau namų, taip pat vienas iš geresnių pasirinkimas, jei tolimesnį gyvenimo etapą planuojate tobulinti savo mieste. Suprantama, kad Universitetai nėra įsikūrę kiekviename mieste ir toks patogus pasirinkimas yra siūlomas tik didžiųjų miestų gyventojams, bet studijuojamas magistras gimtame mieste ar arčiau jo esančiame suteikia galimybę studijuoti patogiau. Kadangi kelionės kainuoja, vargina ir atima gan daug laiko, magistro studijos, kurios bus atliekamos toli nuo namų gali privesti prie tam tikro streso, nuovargio bei kasdienių planų išderinimo. Pagrindinis patarimas baigusiems bakalauro studijas – nedelsti. Neatidėliokite magistro studijų vėlesniam laikui. Vėliau gali būti sudėtingiau ir sunkiau. Išlaikydami norą mokytis susiimkite į rankas ir siekdami savo gyvenimo tikslo pasieksite jau po 2,5 metų. Tiek trunka magistro studijos, kurios suteiks Jums dar daugiau įgūdžių, kopimo karjeros laiptais bei profesinių kompetencių.

Kaip ir bakalauro studijose, taip ir magistras nėra tik aukštesnis studijų laipsnio pakopa. Magistras, tai ir tam tikrų įgūdžių bei kompetencijų perteikimas praktiškai. Tai reiškia, kad pagal tam tikrą specialybės specifiką, busimiems magistrantams bus privalu savo įgūdžius pademonstruoti praktiškai arba raštu, teks parašyti magistro darbą. Magistro rašto darbas skiriasi nuo bakalaurinio ne tik apimtimi, tpokio darbo atlikimui teks skirti kur kas daugiau laiko ir panaudoti visas turimas kompetencijas bei žinias, kurias būsite įsisavinę studijų laikotarpiu. Todėl, neretai, daugelį studentų gali pradėti varginti nuovargis, o nerandant informacinių šaltinių ir nevilti. Bet šito galima išvengti, jei tik tinkamai susiplanuosite savo darbus ir po ranka turėsite dienotvarkę.

Nuovargis ir stresas studijų metu nėra naujai atrasta trukdis studentams. Vieni tai patiria ir išgyvena sunkiau, kiti gi tai įveikia kaip dar vieną eilinį iššūkį jų gyvenimo etape. Suprantama, kad ne visas situacijas įmanoma numatyti iš anksto ir neretai tai ir tampa įtampos priežastimi, bet nereikėtų šito aštrinti akcentuojant ir nuolatos apie tai galvojant. Yra situacijų, kurios išsisprendžia savaime, tereikia sulaukti tik tam tinkamo momento. Tai iššūkis kiekvienam studentui, kuris nusprendžia studijuoti magistrą, todėl dar viena profesinė kompetencija – streso valdymas taip pat gali papildyti Jūsų jau turimų kompetencijų sąrašą. Kadangi stresas stiprina ir nuovargio pojūtį, pramokę suvaldyti stresą pradėsite jaustis kur kas energingiau.

Užsisakyti darbą galite paspaudę čia.